Alaçatı Gece Hayatı ve Eğlencenin Adresleri

0
42729
Alaçatı Geceleri ve Mekan Alternatifleri (Google'den alınmıştır)

Alaçatı’da günün hiçbir saati hareketlilik bitmez.:) Ah Alaçatı geceleri farklı farklı mekanları, her moda uygun eğlence anlayışı gerçekten vazgeçilmezlerim arasında.
Alaçatı’ya gitmişken gecelere doymak isteyenler için Alaçatı gece hayatı ve farklı mekân alternatifleri buyurun efendim.:)

1. Alaçatı Gece Hayatı – Cafe Plaza

Cafe Plaza Alaçatı (Googleden alınmıştır)

Hacımemiş sokaklarında yürürken gelen 80’li ve 90’lı Türkçe ve yabancı müziklerin sesi ile yöneldik bu keyifli mekâna. Cafe Plaza’ya girdiğinizden sizleri bekleyen gizli bahçesi ve ağaçlar altındaki masaları, barı ile hem güzel içkilerinden yudumlayabileceğiniz hem de eğlencenin keyfini sonuna kadar çıkarabileceğiniz bir yer… Erken gitmek isterseniz yemek yiyip sonrasında geceye devam edebilirsiniz. Ayrıca asıl şubesi İzmir Alsancak’ta olup, en eski mekanlarından biri olan Cafe Plaza, müzik diyorsan ve eğlence istiyorsan tavsiyelerime kulak verin derim.:)

 

2.Alaçatı’nın İtalyan’ı – Momo

Momo Alaçatı (Googleden alınmıştır.)

Müzikler, eğlence ve ortam gerçekten çok kaliteli olup, 23:30 sonrası bistrolar ile geceye devam eden Momo, cuma akşamları ünlü Dj Cafer Palamut’un performansı ile muhteşem bir gece için doğru adres:) Alaçatı’nın yeni ve kaliteli bir nefesi olan bu güzel mekâna önceden rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

3.Alaçatı Gece Hayatı – Göz&Göz By Cin & Göz Lounge

Göz Lounge Alaçatı ve GözbyCin (Googleden alınmıştır.)

Geceye ön hazırlık kısmını yapalım derken kendimizi Hacımemiş’in göbeğinde bulunan Göz By Cin de bulduk. Kokteylleri gerçekten güzel Mojito (ortalama 45TL), Long Island (ortalama 50TL) gibi… Muhteşem bir bahçe ve dekor ile beraber müzikler de bir o kadar keyifli. Aynı zamanda Ege lezzetlerini bulabileceğiniz atıştırmalık ve ana yemek içinde GözbyCin tercih edilebilir. Sezonda mutlaka rezervasyon gerekmektedir. Saat 01:00’e kadar devam edip sonrası için Göz Lounge ile devam ettik yabancı ve Türkçe müziklerle beraber inanılmaz eğlendik. Armutlu Votka kesinlikle içilmeli. Alaçatı da kalıyorsanız ve eğlenmek için merkez de iseniz markalaşmış olan Göz Lounge gidilmeli… Yaz kış açık olan Alaçatı’nın Gözleri şimdiden listeye alınmalı.:)

4.Alaçatı Gece Hayatı – Esnaf

Esnaf Alaçatı- Alaçatı Mekanları

Geçtiğimiz sene Alaçatı’nın en popüler mekanlarından Esnaf… Hem yemek hem eğlenmek istiyorsanız bence kesinlikle gidilmeli. Fix menü ile çalışıyorlar (11 çeşit meze, ara sıcak, ana yemek ve tatlı) fiyat hafta sonları ortalama 275 TL civarında hafta içi ise ortalama 150 TL civarında. Gelen mezelerin bakır kaplar içinde gelmesi çok hoş, patates kızartması çok güzel:) 80’li ve 90’lı müzikleri ile yavaş yavaş ortamı ısıtıp ilerleyen saatlerde herkesin masalarının başında dans ettiği sıcak ve samimi bir mekân Esnaf. 🙂 Biz gerçekten çok eğlendik özellikle çiçek satan teyzemizin Göbek Show’u da görülmeye değerdi:)
Alaçatı’nın kalbi olan o ince uzun sokakta bulunan Esnaf’ı mutlaka deneyin derim. Bu sene yerini daha da büyütmüş ve mükemmel olmuş. Yeni yeri ile yazın bombası olarak sizlerle…
Rezervasyonunuzu önceden yaptırmayı kesinlikle atlamamalısınız. Ayrıca burada birçok ünlü isimle karşılaşabilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler. 🙂

5.Alaçatı Gece Hayatı – Köyün Delisi

Köyün Delisi Alaçatı

Hacı Memiş’in bitiminde “Köyün Delisi” ismiyle dikkatimi çekti ki mekânın ismi bence süper düşünülmüş.:) Survivor Bozok mekânın sahiplerinden dolayısıyla ünlü isimlere rastlayabiliyorsunuz. Küçük, sade ve sevimli bir ortamı var. Girişteki ahşap detaylar ve aksesuarlar, fotoğraf çekmek isteyenler için süper alternatif… Köyün Delisinde yemek servisi 20:00’de başlıyor 23:00’te sonrasında ise yemek bitiyor ve pub kafası eğlencesi başlıyor müzikler gayet keyifli. Gecenin devamı gelsin diyorsun hemen aynı yerde olan “Disco Alaçatı” ile devam edilebilir.

5.Alaçatı Gece Hayatı – Disco Alaçatı

Disco Alaçatı – Çeşme (Googleden alınmıştır)

Alaçatı’nın gerçekten diskosu ve eğlencesi garanti… Köyün Delisi ile aynı bina içerisindeler. Kapalı bir mekân olması ile de Alaçatı’da farkını ortaya koyuyor… Perde aralanıyor ve eğlence başlıyor… Disco disco partizani.:) Konsept gerçekten çok güzel 80’ler 90’lar ile başlıyor ve coşturuyor. Ortam gayet güzel ve rahat keyfi alabileceğiniz bir mekân, pişman olmayacağınız bir yer tavsiyeme kulak verin gece hayatı sevenler.:)

6.Alaçatı Gece Hayatı – Limon Köy içi

Limon Köyiçi Alaçatı – Çeşme(Sitesinden alınmıştır.)

2017 yılında Alaçatı’nın en yenisi ve en iyisi olma yolunda olan mekanlar arasında. İçerinin ambiyansı limon ağaçları ve palmiyeler arasında son derece modern dizayn edilmiş restoran ve bar kısmı ile bu senenin topları arasındaydı Limon Köy içi… Müzikler genelde Türkçe parçalar olup eğlencenin saat 11:00 itibariyle başladığı bir mekân Limon… Birçok ünlü ismi ve futbolcuyu da aynı zamanda görebileceğiniz yerler arasında. Fiyatlar içki anlamında Alaçatı fiyatları ile eş değer, yemek için mutlaka rezervasyon istenmektedir. Pizzalar enfes… Alaçatı’daki Limon aynı lezzet ve kalite ile alınan duyumlara göre İstanbul Nişantaşı’nda sizlerle şimdiden bol keyifler. 🙂

7.Alaçatı Gece Hayatı – Veranda Alaçatı

Veranda Alaçatı (Googledan alınmıştır.)

Kumsala kurulmuş masalar, muhteşem bir konsept ve fon da çalan 80’ler ve 90’ların en güzel müzikleri ile Veranda Alaçatı bomba gibi gelmiş. Alaçatı Portta denize sıfır konumlandırılmış olan mekân oldukça geniş ve büyük olup, fix menü ile çalışmaktadır. Hafta sonu kişi başı ortalama 200 TL olan mezeler ve ara sıcaklardan oluşan menü de iki kişiye de bir 35’lik rakı sunumunu gerçekleştirmektedir.

Muhteşem atmosfer ile Veranda Alaçatı (Googledan alınmıştır.)

Ben hem müziklerini hem kumsalda rahatça dans etmenin verdiği keyif ile kesinlikle tavsiye ediyorum. Sadece yemek menüsün birazcık daha geliştirilmesinden ve sıcak yemeğe biraz daha katkı yapmasından yanayım, ama eğlencenin garanti edileceği bir mekân arkadaşlar. İnanılmaz yoğun olduğu için gitmeden birkaç hafta önce rezervasyon yaptırmanızda fayda var

8. Alaçatı Gece Hayatı – House 44

House 44 – Alaçatı (Googledan alınmıştır.)

Alaçatı’da Köyiçi’nde gidilebilecek güzel bir alternatif House 44… Hafta içi oldukça keyifli olup, çalan müziklerin çoğunlukla Türkçe olduğu sevimli bir mekân. Hafta sonu oldukça yoğun olması nedeniyle erken gidilmesinde fayda var isterseniz rezervasyon da yaptırabilirsiniz. Kokteylleri oldukça güzel keyifli bir mekân…

9. Alaçatı Gece Hayatı – Jun Bistro Pub

Jun Bistro Alaçatı(Google’dan alınmıştır.)

Açık havada akustik sahne, çok güzel müzikler, keyifli kokteyller ile beraber süper mekân… Hem güzel gruplar dinleyelim hem de içkimizi içelim diyorsanız kesinlikle önerilir. Canlı müzik ücreti olmadan sadece içtiğinizi ödediğiniz bir mekân alternatifi Jun Bistro…Haftanın 7 günü saat 20:00 – 01: 00 arasında akustik performansların olduğu ve Alaçatı içinde hem hesaplı hem keyifli olsun diyorsanız tavsiye ederim…

10. Alaçatı Gece Hayatı – Walkin

Walkin Alaçatı (Googledan alınmıştır.)

İstanbul’da Florya’da bulunan Walkin Brasserie aynı konsepti ile Alaçatı’da. Açılışını bu yıl Mert Davran’ın canlı müzik performansıyla yapan mekân gerçekten görülmeye değer güzellikte… Hem bar hem restoran kısmı ile güzel bir hizmet kalitesi mevcut… Hafta da iki günde Evrancan Gündüz’ün çıkacağı canlı müzik performansı olacak… Canlı müzik performansı geçen sene ortalama 50 TL’ydi. Gitmeden önce rezervasyon yapmayı atlamamanızı öneririz.

11. Alaçatı Gece Hayatı – Alaçatı Muazzam

İsmi gibi Alaçatı’nın Muazzam mekanlarından kendileri… Yaz-kış açık olan mekanlar arasında. Gelen müzik üzerine uğradığımız ve kokteyllerini denediğimiz sevimli bir mekân… Alaçatı’nın hareketli sokaklarında kurulan masalarının arkasında çok güzel bir bahçeye sahip şirin bir mekân… Ezgi’nin solo akustik performansı muhteşemdi. Haftanın 6 günü canlı müzik performansı mevcut. Yemek için gitmek isteyenlerin önceden rezervasyon yaptırmasında fayda var.

12. Alaçatı Gece Hayatı- Single Fin Yellow

Single Fin Yellow (Googledan alınmıştır.)

Adı kadar cool bir mekân Single Fin Yellow… Sabahın ilk ışıklarına kadar, deep house müzikle kendimizden geçelim diyorsanız efendim, doğru adrestesiniz… 🙂 Cumartesi günleri ünlü Dj Ali Kuru’nun çaldığı mekâna özel etkinlikler dışında giriş ücretsiz, inanılmaz kalabalık oluyor erken gitmeniz de fayda var.

13. Alaçatı Gece Hayatı – Jolly Joker

Jolly Joker Alaçatı(Google’den alınmıştır.)

Alaçatı’nın püfür püfür havasında, birbirinden güzel sanatçıların sahne aldığı, Yıldız Tilbe’den, Hakan Altun’a, Berkay’a, Teoman’dan Duman’a birçok alternatif konser seçenekleri ile Jolly Joker Alaçatı, inanılmaz keyifli olmuş. Alaçatı gece hayatının dinamik yapısına uygun, canlı müzik performansı ve eğlencesi ile çok iyi bir rota Jolly Joker Alaçatı. Tatil planlarınızı yaptıktan sonra, konser takvimine bakmanızı öneririm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here