Arnavutköy Geceleri Hakkında-Fiyatlar

4
2708
Arnavutköy Geceleri - İstanbul
Arnavutköy Geceleri - İstanbul

SOKAK TARZI GECE HAYATININ ADRESİ ARNAVUTKÖY GECELERİ

Ah nerede o eski Asmalı Mescit tarzı sokak pubları, rahatça dans edeceğimiz, canımız istediğinde yan mekana gireceğimiz cıvıl cıvıl dolan sokakları özledik be diyorsanız sizde, rotanızı direk Arnavutköy geceleri yönlendirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Rahat eğlence anlayışı ve İngiliz tarzı Pub’lar sizinde hoşunuza gidiyorsa sizin için bu yazımda Avrupai havası ve pubları ile sürekli gelişen ve en popüler yerlerden olan Arnavutköy geceleri için en sevdiğim birkaç yeri kaleme almaya çalışacağım.

Hazırsanız başlıyorum.:)

Arnavutköy Geceleri – Kaliteli Müzik ve Dansın ilk Adresi Arnavutköy Any

Arnavutköy Geceleri - Any Nerede
Arnavutköy Geceleri – Any Nerede

Arnavutköy’ün ünlü balıkçılarının hemen arkasında ve Arnavutköy’ün klasikleşen mimarisinden oluşan binasıyla sokağın köşesine konumlanmış olan Any’nin ilk olarak önünde ki kalabalık sizi kendine doğru çeker. Gece 23:00’dan sonra mekanın önünün hızlıca kalabalıklaştığını ve müziğin sesinin hızlandığını duyarsınız. 22:00’dan önce içeride masalar ve yemek servisi yapılmakta iken 22:00’dan sonra masalar hızlıca kaldırılır.( Burada yemeklerini de çok lezzetli )

Önce dışarıda arkadaşlarımla muhabbet edip, içeriden gelen müziğin beni cezbetmesiyle kendimi içeri attığım Any’de Cuma-Cumartesi günleri Ekin Baykara house tarzı çalıyor. Aralara Türkçe eski parçaları coverlayarak karıştırması ile dans etmenin hafifliğine kaptırıveriyorsunuz kendinizi. Burada sosyalleşmenin ve yeni insanlarla tanışmanın en rahat olduğu mekânlardan birisi olma özelliği taşıdığını yazmadan geçemeyeceğim. Yaş ortalaması genelde 25-40 civarı olup hatta takılan kesim genel olarak reklam sektöründen.:)

Arnavutköy geceleri için Any’de kokteylleri denemenizi tavsiye ederim. Eğer yumuşak ve ekşi içki seviyorsanız Dirty Green ve Mojitolarını önersem de ben genelde Lynchburg tercih edenlerdenim ve kesinlikle çok güzel yapıyorlar.:)  Kokteyller 50 TL biralar ise 25 Tl civarındadır. Ayrıca garsonları çok ilgili ve çok hızlılar. Gece 02:30 gibi kapanmaya başlayan bu tatlı mekanı çok seveceğinize eminim.

Arnavutköy Any - İstanbul
Arnavutköy Any – İstanbul

Arnavutköy Geceleri – Enfes Kokteyller ve Manzarası ile Alexandra Coctail Bar

Arnavutköy Geceleri Alexandra Coctail Bar
Arnavutköy Geceleri Alexandra Coctail Bar

Alexandra Coctail Bar hem sokak konseptinde olup, hem de en üst katında boğaza nazır terasıyla size iki farklı seçenek sunar. Any ile çapraz şekilde konumlanmış olan Alexandra Coctail Bar önünde ki ellerinde içecekleri ile duran kalabalık iki mekanda birbirleri ile yarışırlar.

Alexandra Coctail Bar’ı diğer Arnavutköy publarından ayıran özelliklerinden birisi verdikleri kokteyllerin kendilerine özel olmasıdır. Birbirlerinden değişik isimlerin yer aldığı kokteyllerden en popüleri PassifLora’dır. Cin, hafif baharatlar ve limonla hazırlanan bu enfes kokteyli herkesin elinde görünce deneyeyim bari diye kendi kendinize söylenirken bulabilirsiniz. Teras katında ve giriş katında farklı kokteyller olup iki kat içinde farklı içecekler hazırlanmaktadır. Bu değişik lezzetler için garsonlar oldukça donanımlıdır ve nasıl bir şey içmek isteyeceğinizi anlatmanız üzere size çok yardımcı olabiliyorlar.

Müziği ancak içeri girebildiğiniz zaman duyduğunuz bu mekanda dışarı sokak kısmı daha çok ayakta muhabbet etmek için tasarlanmış. Dans etmek için içeri girmeyi ya da en üst teras katında boğaza karşı dans edebilirsiniz. Her iki konsepte masa ve bistroların olmadığı rahat bir eğlence kafasını yansıtmaktadır.

Gece 03:00’a kadar müziğin durmadığı Alexandra Coctail Bar ‘da içecek fiyatları 40 TL’den başlamakta olup ayrıca 4. Katında Susciho bulunmaktadır. Eğlenmek için güzel tercih olabilecek bu yer son zamanlarda oldukça popüler olup birçok ünlüye rastlayabileceğiniz bir yer haline gelmektedir. Arnavutköy geceleri için yaş ortalaması 20-35 arası değişmektedir. Teras katında ki manzarada mutlaka bir şeyler içmenizi hatta erken giderseniz lezzetli atıştırmalıklardan tatmanızı öneririm.

Arnavutköy Geceleri – En Son Gözde Mekan Halet-i Ruhiye

Arnavutköy Geceleri Halet-i Ruhiye
Arnavutköy Geceleri Halet-i Ruhiye

Alexandra Coctail Bar ‘ın tam karşısında Arnavutköy’ de en son açılan ve kısa sürede gözde mekanlar arasına gire Halet-i Ruhiye’de kokteyl barlar arasında olup sadece Türkçe müzik çalma (Teoman tarzı) özelliği ile diğerlerinden sıyrılan bir özelliğe sahiptir. Ayrıca sabahın erken saatlerine kadar müziğin durmadığı bu mekan Arnavutköy’ e gidip gecenin sonlandırıldığı yerler arasındadır. Hafta sonu aşırı kalabalık olduğu ve içeri girebilmekte zorlanacağınızı düşündüğüm bu mekanı hafta içi deneyimlemenizi öneririm. Özellikle arnavutköy geceleri için olmazsa olmaz dediğim mekanlardandır.

 

Arnavutköy’ de Diğer Cezbedici Gece Tercihleri

Hudson, Whisper ve Curtis gibi mekanlar da sokak konseptinde olmayıp eğlenceyi içeriye taşıyan kokteyl barlardır. Birbirilerinden güzel iç konseptleri ile birbirinden değişik tercihler sunmaktadır. Hepsinde rahat eğlence anlayışı olması sebebiyle tercihlerinizi buralardan yana kullanabilirsiniz.

Gece takılmak için olduğu kadar tüm mekanlarda güzel yemek hatta kahve seçenekleri ile gecesi ayrı gündüzü ayrı güzel olan Arnavutköy’ü deneyimlemenizi şiddetle öneririm. Yanlızca dikkatli olmanızı öneririm çünkü alışkanlık haline gelme gibi bir özelliği olmaktadır J

Bir gece Arnavutköy gecelerinde karşılaşmak dileğiyle umarım yazım size yardımcı olmuştur. Müzikle kalın…

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here