Arnavutköy’de Rakı Balık Yapılacak Uygun ve Güzel Yerler – Fiyatları

0
6302
Arnavutköy'de Rakı Keyfi

Boğaza açılan dar sokaklar, restore edilmiş beyaz ahşap binalar ve İstanbul gece hayatının son dönemlerde kalbinin attığı Arnavutköy’de rakı balık keyfi oldukça ayrıdır. Hemen hemen tüm balık lokantaları Boğazı kucaklar. Sizde bizim gibi hem manzara keyfine doymak, hem lezzetli yemekler yemek hem de çok fahiş fiyatlar ödemek istemeyenlerdenseniz yazımıza göz atmanızı öneririz.:)

Sizler için Arnavutköy’de rakı balık yapılacak, bütçeye uygun ve lezzetli yerler geliyor buyursunlar efendim. 🙂

1) Arnavutköy’de Rakı Balık – Balıkçı İrfan

Eşsiz Manzara ile Balıkçı İrfan Arnavutköy

Balıkçı İrfan Arnavutköy’de rakı balık yapılacak yerlerin bana göre başında gelir. Teras katı boydan boya Boğaz’ı görmekte olup, alttaki iki katının ön masaları gene bu manzaraya ev sahipliği yapar.

Boğaza da Rakı – Balıkçı İrfan Arnavutköy, İstanbul

Balıkçı İrfan’ı sevmemim bir nedeni de meze tabaklarını büyük ve doyurucu olmasıdır. Masaya oturduğunuz gibi soğanlı domates salatası, yeşil zeytin ve sıcacık mısır ekmeği hemen servis edilir. Dil kavurması ve yoğurtlu şakşukayı mutlaka denemenizi öneririm. Fiyatlar bakımından Arnavutköy’de rakı balık mekanlarından en uygun olanlarındandır. Biz 4 kişi 70’lik rakı 4 çeşit meze, dil kavurma ve tereyağlı karidese kişi başı 130 TL verdik. Tamamen doyarak kalkacağınıza eminim. Garsonları çok ilgili özellikle sahibi İrfan Bey masalarda eksik olmasın diye koşturan biri, tanışmanızı öneririm. Mekânın girişinde adı Arnavutköy İskele Balık yazsa da sizi şaşırtmasın gerçek ismi Balıkçı İrfan. 🙂 Özellikle hafta sonu rezervasyon yapmanızı mutlaka öneririm aksi takdirde yer bulamazsınız.

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 42/1, Beşiktaş, İstanbul

2) Arnavutköy’de Rakı Balık – İskele Livar

İskele Livar Arnavutköy – İstanbul (Googleden alınmıştır)

Arnavutköy’de rakı balık yapmak için bir diğer önerim ise yıllardır değişmeyen sahibi ve sıcacık ambiyansı ile Arnavutköy İskele Livar. Gündüz rakısı içmeyi sevenlerin kesinlikle uğramasını tavsiye edebileceğim yerlerden biridir. Tarihi 3 katlı binası, ilk bakışta gözünüzü korkutan eski tahta merdivenleri ve teras katında muhteşem boğaz manzarasına sahiptir. Fiyatları Balıkçı İrfanla hemen hemen aynı olup (kişi başı 120-150 arası), eğer Livar’da iseniz mutlaka karides ve levrek marin yemenizi öneririz. Salaş bir anlayışa sahip işletmede manzaralı masalara oturmak için rezervasyon yapmanız gerekmektedir, rezervasyonsuz olmanız halinde gene çok yardımcı oluyor fakat manzara göremiyorsunuz. 🙂 3 katlı olmasına rağmen alanları oldukça küçük olduğundan hafta sonu akşamları biraz fazla gürültülü olabiliyor.

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Arnavutköy Bebek Caddesi, No 36, Beşiktaş, İstanbul

3) Arnavutköy’de Rakı Balık – Lipari Balık

Lipari Balık Arnavutköy

Arnavutköy’de rakı balık mekanlarına göre sınırlı bir manzaraya sahip olan Lipari Balık, şirin ortamı ve ilgili çalışanları ile tercih edilebilecek yerler arasındadır. Teras katı oldukça ferah olup deniz manzarası mevcuttur. Arada çalan yunan ezgileri keyfinizi yerine getirebilir. Fiyatlar birçok Arnavutköy mekanına göre daha uygun olan Lipari Balık’ta ortalama kişi başı 120 TL civarında hesap gelmektedir. Kalabalık arkadaş grupları için tercih edilebilecek yerler arasındadır.

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Satış Meydanı Sokak, No 1, Beşiktaş, İstanbul

5) Arnavutköy’de Rakı Balık – Mira Balık

Mira Balık Arnavutköy – İstanbul (Googleden alınmıştır.)

Şık bir restoran anlayışı içeren Mira Balık; konum açısından Arnavutköy’de rakı balık yapılacak yerler arasından en güzel manzaraya sahip mekanlardan biridir. Meze porsiyonları küçük olması nedeniyle tercihinizin az meze ve balıktan yana olmasını tavsiye ederim. Arnavutköy’de fiyat bakımından biraz yüksek kategoride olan restoranlar arasına giren Mira Balık’ta, ortalama iki kişi için 250 TL civarında hesap gelmektedir. Romantik bir yemek tercihi arayanlar ya da şık yerleri tercih edenler için alternatif oluşturulabilir. Araba ile gelecekler için vale hizmeti bulunmaktadır.

Adres: Arnavutköy Mahallesi, Bebek Arnavutköy Caddesi, No 70/1, Beşiktaş, İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here