En Lezzetli Bozcaada Festivalleri Neler ? Eylül-Ekim Bozcaada Mutluluğu

0
801
Bozcaada (Google'dan alınmıştır.)

Bozcaada‘ya adım atar atmaz kendinizi masallar diyarında sanabilirsiniz… 🙂 Küçük bir ada olmasına rağmen rengarenk sokakları ve birbirinden farklı Bozcaada festivalleri ile turizmin gözbebekleri arasında.

Bozcaada‘nın en güzel olduğu aylar, bence kesinlikle Eylül ve Ekim ayları… Yoğun turist kalabalıklığından sıyrılmış, sakin ve huzur dolu sokakları ile birbirinden renkli Bozcada Festivalleri ile gerçekten mükemmel bir zamanlama…

Bozcaada Sokakları (Google’dan alınmıştır.)

Bozcaada Festivallerine şayet bir tur programı ile gitmeyecekseniz, bu tarihler için önceden rezervasyon yapmanızda fayda var.

Sizler için güzel bir araştırma yaptım ve Eylül-Ekim ayında ki muhteşem Bozcaada Festivallerini derledim. Buyursunlar efendim…:)

1. Bozcaada Festivalleri – 22-23 Eylül Bozcaada Yerel Tatlar Festivali

Bozcaada Yerel Tatlar Festivali (Google’dan alınmıştır.)

Ada halkının katkıları ile yapılan yöresel yemekler, ada şarapları, ahtapot yemekleri, yaprak sarmalar ve birbirinden farklı Bozcaada lezzetlerinin sizlerle buluşması için hazırlanan muhteşem bir Bozcaada Festivali

Bozcaada Yerel Tatlar Festivali‘nin amacı ise, doğa cenneti olan adanın lezzet ve kültürel yönünden öne çıkarılması…

Ayrıca Bozcaada Festivalleri kapsamında birçok turizm firması tarafından Yerel Tatlar festivaline Türkiye’nin farklı bölgelerinden (İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi) hafta sonunu için turlar da   yapılıyor.  

https://www.gurmeturlar.com/urun/bozcaada_yerel_tatlar_festivali_turu/

Gurme lezzetleri sevenler bence bu etkinliği kaçırmamalısınız…:)

2. Bozcaada Festivalleri- 28-30 Eylül Bozcaada Kalamar Festivali

Bozcaada Kalamar Festivali (Google’dan alınmıştır.)

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Bozcaada Festivallerinden biri olan Bozcaada Kalamar Festivali çok ses getirdi ve bu yıl ikincisi ile 28-30 Eylül tarihleri arasında yeniden düzenlenecek.

Muhteşem kekik kokuları eşliğinde, üzüm bağlarının arasından geçip şaraphanelere doğru yapılan yolculuk, size gastronomiyi ve eğlenceyi bir arada sunan eşsiz bir Bozcaada Festivali yaşatıyor.

Bozcaada’nın yerel kalamarlarının denizden sofralara kadar olan hikayesini dinlerken bir yandan da birbirinden güzel konserler sizlere eşlik edecek.

Bozcaada Kalamar Festivali hakkında detaylı bilgi almak için https://bozcaadada.com/etkinlikler-1/bozcaada-kalamar-festivali/ ziyaret edebilirsiniz.

3.Bozcaada Festivalleri – 7-10 Ekim Bozcaada Uluslararası Şarap Yarışması

Bozcaada (Google’dan alınmıştır.)

Bozcada üzümleri ve şarapları ile akıllarda iz bırakan yerlerden biri… E hal böyle olunca şaraplar yarışsın diyoruz… 🙂

7-10 Ekim tarihleri arasından dünyanın dört bir yanından gelecek şaraplar Bozcaada Uluslararası Şarap yarışmasında güçlerini gösterecek.

Şarap severlerin, gurmelerin kaçırmayacağı bir etkinlik olup detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.  https://festivall.com.tr/bozcaada-bagbozumu-festivali

Gün Batımı Şarabı – Bozcaada (Google’dan alınmıştır.)

Bana göre Bozcaada mutluluğun bir başka adı… Bozcaada da gün doğarken ayrı renge bürünür ve bambaşka bir huzur içinizi kaplar. Adanın tarihi dokusu, havası ve denizi ile ciğerlerinize oksijen depolanırken, birbirinden lezzetli ada yemekleri, üzümü ve şaraplarıyla da mideniz bayram eder.

Sizlerde bir hafta sonu kaçamağı yapmak ve aynı zamanda birbirinden güzel Bozcaada Festivalleri ile kendinizden geçmek istiyorsanız geç kalmayın dostlar… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here