Kadıköy Mekanları- Kadıköy’ün En İyi Barları Nereler ?- Fiyatlar

0
2646
Kadıköy Mekanları

Kadıköy’ün en iyi barları yazısını hazırlarken, Kadıköy benim için nasıl bir yer diye sorarken buldum kendimi. Sanırım Avrupa yakasında oturan biri olarak Kadıköy benim için özgür ruhlu, asi ve bohem tarzına bürünmüş bir kadın gibi. Kendi kültürünü kendi yaratmış Kadıköy’ün kendine has tarzı, insanlarına yansıdığı kadar tüm mekanlarına da yansımış.Sokak havası solumak isteyenler ve rahat eğlence anlayışını benimseyenler için Kadıköy barları çok güzel bir alternatif. Sizler için gitmekten en keyif aldığım Kadıköy’ün en iyi barlarını yazmaya çalıştım. Sizde bu havayı solumak isterseniz yazıma göz atmanızı öneririm.:)

Kadıköy’ün En İyi Barları- Arkaoda

Arkaoda – Kadıköy (Googledan alınmıştır.)

Kadıköy’ün en eski ve köklü barlarından biri olan Arkaoda, mimari yapısı, arka bahçesi ve çeşitli müzik kültürü ile Kadıköy’ün kült mekanlarında ilk sırada yer alır. Tabelası olmadığı için sadece bilenlerin gittiği Arkaoda, Kadıköy’ün gizli cevheridir. Birbirinden farklı Djlerin sahne aldığı, konsept partileri ve sanat aktiviteleri ile her ay değişen etkinlik bültenlerine göz atmanızı tavsiye ederim. Modern ve alternatif müzik severler için Arkaoda gerçekten Kadıköy’ün en iyi barları arasında iyi bir tercih. Hafta sonları oldukça kalabalık olduğu için erken gitmenizde fayda var.

Adres: Caferağa Mahallesi, Kadife Sok. No:18 D:1, 34710 Kadıköy, İstanbul

Kadıköy’ün En İyi Barları- Fil 2

Fil 2 (İçkimiz: Citrus Mistress) – Kadıköy

Kadıköy’de toplam 3 adet Fil olmasına rağmen hem konum hem de çalışanlar bakımından en çok tercih ettiğim barlardan biridir Fil 2. Kadıköy’ün bar dizaynı olarak en güzel mekânlarından bir tanesidir. Daha çok sokak pubı tarzı ile sokağın ritmini tutar. Menüsü bira ve kokteyller açısından oldukça zengindir. Benim gibi değişik kokteyl sevenlerdenseniz mutlaka Kadıköy’ün en iyi barlarından biri olan Fil’de kokteyl içmenizi öneririm. Barmeni oldukça samimi ve yardımsever, damak zevkinize göre muhteşem kokteyller yaratıyor. Benim gibi tatlı ekşi kokteyl sevenlerdenseniz mutlaka Citrus Mistress’i denemenizi öneririm, bayılacaksınız.:) Kadıköy’ün birçok mekânı gibi biralar 15 TL’den kokteyller ise 35 Tl’den başlamaktadır.

Adres: Caferağa Mahallesi, Damacı Sokak, No 1, Kadıköy, İstanbul

Kadıköy’ün En İyi Barları- Punch Kadıköy

Punch Kadıköy

Kadıköy’ün ruhunu yansıtan barlardan ve Kadıköy’ün en iyi barlarından  bir tanesi de Punch Kadıköy. Arka bahçesi loş ortam sevenler için gayet güzel. Müzik sesi çok yüksek olmadığı için gayet rahat sohbet edilebilecek bir ortam. Kokteyller 35 TL’den biralar ise 13 TL’den başlıyor. Biz gecenin sonunda deniz suyu adını verdikleri shotlarından aldık, gayet başarılıydı, rom ile yapılıyormuş, güzel bir kapanış içkisi olabilir.:)

Adres: Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:33, 34710 Kadıköy, İstanbul

Kadıköy’ün En İyi Barları- Zeplin Pub & Delicattessen

Zeplin Pub & Delicatessen – Kadıköy (Google’dan alınmıştır.)

Kadıköy’ün en iyi barlarından biri olan Zeplin; kapı önünde elinde içkilerle sohbet eden kalabalığı ve içerisinin mimari yapısı ile sizi yurt dışında bir bardaymışsınız havası veriyor. Bira ve atıştırmalık menüsü oldukça zengin. Fiyat açısından Kadıköy mekanlarından bir tık üstte olmasına rağmen kesinlikle rahatsız edici değil. Tam bir hayvan sever mekanlardan biri olduğunu ve gönül rahatlığı ile hayvanlarınızı getirebileceğinizi ayrıca belirtmek istedim.:)

Adres: Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No:70, Kadıköy, İstanbul

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here