Bir Kahve Molası ve Tatlı Kaçamağı – Grandma Bakery Kafe Nişantaşı

0
1093
Grandma Bakery Nişantaşı (Googleden alınmıştır.)

İstanbul’ da mis gibi hava ile güne başlarken, güneşin keyfiyle sokaklarda ki canlılık ile beraber kendimi Nişantaşı sokaklarında buldum. Ee Nişantaşı’na geldi mi insan şuna da bakayım buna da bakayım derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor gerçekten:)

Ve sıra biraz ara vermeye gelince, benim bu sefer ki adresim Grandma Bakery kafe oldu. Bu güzel havaya karşı sıcak bir kahve ve tatlı keyfi yapma zamanıydı. Buyrun efendim…:)

Grandma Bakery Kafe Nişantaşı Nerede?

Babaannesiyle Grandma Nişantaşı

Grandma Bakery Kafe Nişantaşı, her ayrıntısında şirin babaanne logosu olan kafemiz Teşvikiye Cami’nin hemen arkasındaki Ahmet Fetgari sokakta köşede yer almaktadır.

Grandma Bakery bana Avrupa’daki o sıcak, samimi şirin coffee shopları hatırlattı. Dekoru ağırlıklı olarak kırmızı renge hâkim olup özellikle kırmızı demliklerde gelen çayları, kırmızı kalorifer petekleri ve beyazlı kırmızılı bardakları ve peçeteleriyle içinizi açacak, çok sevimli bir kafe.

Grandma Bakery Nişantaşı (Googleden alınmıştır.)

Grandma Bakery de içeri girer girmez sizi karşılayan birbirinden farklı hamur ve tatlı çeşitleri ile gözünüz bir dönüyor, kendinizi frenlemekte fayda var.:) Garsonlara bayıldım özellikle Serdar Bey ve Anıl Bey inanılmaz güler yüzlüler, gelen müşteriler ile tek tek ilgilenilip, tatlılar konusunda damak tadınıza uygun bilgiler vererek sizlere çok güzel ve dinamik bir hizmet veriyorlar. Bu his size, bir kafeden çok evinize gelmiş gibi hissettiriyor.

Grandma Bakery Kafe Fiyatlar

Ayvalı Crostata – Grandma Bakery Nişantaşı, İstanbul

Kahve severlere özellikle tavsiyem filtre kahvesini mutlaka denemenizi öneririm. Gerçekten çok lezzetli kendilerine özel Colombia adlı bir kahve kullanmaktalar. Aynı zamanda özel kahve seçenekleri de sunuyorlar.  Küçük filtre kahve fiyatı 14 TL olup, benim seçimim filtre kahveden yana oldu. İçeri girdiğim anda hangisini yesem diye düşündüğüm tatlılardan ise seçimim Ayvalı Crostata oldu. Şeker oranı oldukça düşüktü. Tatlı menüleri mevsim meyvelerine göre değişiklik göstermektedir. Tatlı fiyatları ortalama 15 TL civarında olup, özellikle Bademli Kruvasan da en çok tercih edilenlerden biri. Denemekte fayda var.:)

Nişantaşı havasının solunduğu bu tatlı kafeye yolunuz düşerse mutlaka uğramanızı öneririm. Benim gibi bilgisayarını alıp dışarıda çalışmayı sevenler için de ayrıca önereceğim bir mekandır. Tatlı kahve keyiflerinde karşılaşmak üzere.:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here