Karaköy’de Rakı Nerede İçilir?Karaköy’ün En İyi 3 Meyhanesi

0
20464
Karaköy' de Rakı Keyfi
Karaköy' de Rakı Keyfi

Sıcak yaz akşamlarında, soğuk kış günlerinde, hüzünlü baharda yada ılık günlerde her mevsim ayrıdır rakı sofralarının tadı. Kimi zaman söylenmemiş sözlere, kimi zaman katıla katıla gülmelere, kimi zaman sessiz veda edenlere kaldırılır kadehler. Rakıyı kimlerle içtiğim kadar nerede içtiğin de önemlidir benim için. Rakı içilen mekan can verir rakı sofralarına, sohbeti daha da koyulaştırır, keyfi daha çok arttırır. Sizde rakı içtiğiniz yerin ruhuna inanıyorsanız Karaköy’de rakı balık yapmanızı mutlaka öneririm.

Karşınızda Karaköy’de rakı balık yapılacak en keyifli yerler, buyurun efendim.:)

1) Karaköy’de Rakı – Dem Meyhane

Karaköy Dem Meyhane-İstanbul (googleden alınmıştır)

Karaköy’ün buram buram tarih kokan sokaklarının arasında İstanbul’un eşsiz yarımada manzarasına ev sahipliği yapan Dem meyhane; gerek lezzetli mezeleri gerekse arka fonda çalan güzel müzikleriyle Karaköy’de rakı balık mekânlarında ilk tercihlerim arasında yer alır.

Birbirinden lezzetli mezeleri arasında cevizli kabak, Girit peyniri mezesi, roka salatası, içi peynirle doldurulmuş biber dolması siparişlerim arasında olmazsa olmazlardandır. Ara sıcak olarak tereyağın da karides ve levrek lokum ile rakı kadehleri birer birer boşalır.Biz genelde rakı ile ana yemek çok tercih etmeyenlerdeniz, ama arkadaşlarım balıklarının da Dem Meyhane’ nin çok iyi yaptığından söz ettiler. Arka fonda Levent Yüksel ile başlayan müzik Sezen Aksu’ya oradan da Ahmet Kaya’ya bağlanırken siz hem manzara hem de müziklerle mest olmuş olarak kalkarsınız masadan.

Meze tabaklarının dolu dolu gelmesi, hızlı servisi ve güler yüzlü çalışanları ile Dem meyhane Karaköy’de rakı balık nabzını ön sıralarda tutar. Fiyatlar genelde kişi başı 100 Tl’ye yakın hesaplanarak gelmektedir.

Karaköy’de iki adet Dem Meyhane bulunmakta olup ikisi de aynı sokak üzerinde birbirine çok yakın konumdadırlar. İkisinin de teras katları eşsiz Haliç manzarasına sahiptir ve ikisinde de merdivenleri tırmanmak biraz zordur. Bu nedenle rakılarınızı yudumladıktan sonra inerken dikkatli olmanızı öneririm .:) 2 adet Dem Meyhane olsa da mutlaka rezervasyon yaptırmanızı öneririm.

Adres : Arap Cami Mahallesi, Fermeneciler Cd. No:27, 34421 Beyoğlu,İstanbul

2) Karaköy’de Rakı – Akın Balık

Akın Balık Karaköy(Googleden alınmıştır)

Asma yaprağı altında bir bahçe, tahta masalar, aydınlatma olarak gaz lambaları, fonda Zeki Müren ve vapur ile martıların birbirine karışan sesleri… Rakının ruhunu yansıtan atmosferi ile Akın balık, salaş bir balıkçı meyhanesi hissini uyandırır.

Çay bardağı ile rakı – Akın Balık Karaköy

Çay bardağında servis edilen rakılar bu hissi daha da güçlendirir.  Mekana girdiğiniz anda İstanbul’da değilmişsiniz gibi bir his uyandırsa da, Haliç köprüsünün denize vuran ışıkları sizi selamlar.

Karaköy’de rakı balığın lezzetli adreslerinden olan Akın Balık’ta mezeler ve taptaze balıklar oldukça lezzetlidir. Acılı ezme, mevsim salatası, deniz börülcesi, ahtapot salatası, sıcacık gelen kalamar ve karidesi, mevsimine göre taze yakalanan balıkları ile mideniz bayram edecektir. Kışları üşürseniz masanın altına mangal koyacak kadar düşünceli ve hızlı garsonları ile Akın balık Karaköy’de rakı balık keyfini iyice çıkarmanızı sağlar. Yemek sonunda güveçte gelen sıcak helva ile sohbetiniz daha da koyulaşır.

Balıklı mezeleri 15 Tl’den, karides, kalamar 30 TL’ den, salatalar ve zeytinyağlı mezeleri ise 10 TL ‘den başlayan Akın Balık’ta rakılar ise 20’lik rakılar 60 TL’den açılmaktadır. Rezervasyon yapmanızı aksi takdirde boşalan masa olursa alabileceklerini belirtmek isterim. Keyifli ve salaş yerleri sevenler için mutlaka deneyimlemenizi öneririm.

Adres: Arap Cami Mahallesi, Fermeneciler Cd. Gümrük Han 40/A, 34420 Beyoğlu,İstanbul

3) Karaköy’de Rakı – Balıkçı Kemal’in Yeri

Balıkçı Kemal’in Yeri- Karaköy

Mavi masa örtüleri, odun sobası, tahta sandalyeleri, güzel Haliç manzarası ve sıcacık atmosferi ile Balıkçı Kemal’in yeri Karaköy’de rakı balık için ideal yerler arasındadır. 30 yılı aşkın süredir hizmette olan Balıkçı Kemal’in yeri aile ortamı sıcaklığını hissettirir.

Mezeleri ve taptaze balıkları ile parmaklarınızı yiyeceğiniz seçeneklerin sunulduğu menülerinde özellikle köpeoğlunu, cevizli mezelerini ve sıcacık servis edilen kalamarı tavsiye ederim.  Tanju Okan şarkıları ile yemekler daha da lezzetli hale gelir. Yemekten sonra mutlaka sıcak tahin helvasından tatmanızı öneririm.

Karaköy’de ki rakı balık yerlerine göre daha uygun bütçeli fiyatlara sahip olan Balıkçı Kemal’in yerinde mezeler 10 TL’den, rakılar ise 55 TL’den satışa sunulmaktadır. Özellikle Cuma günleri iş çıkışınızda gürültüden uzak salaş bir meyhane isterseniz ilk tercihleriniz arasında olmasını öneririm.

Adres: Makaracılar Caddesi. No:3 Karaköy,İstanbul

Kadehlerinizin hep mutluluğa kalması ve Karaköy’de rakı balık keyfini yaşamanız dileğiyle benimle kalın. 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here