Kaş Rakı Balık Mekanları – Kaş’ta Rakı Nerede İçilir ve Fiyatları Nelerdir?

0
1545
Kaş - Antalya

Hafif anason ve balık kokan ara sokaklar, denizi kucaklayacakmış gibi birbiri ile yarışan küçük salaş meyhaneleri ile rakı-balık keyfini en güzel yaşayacağınız yerlerden biri de Kaş. Gündüzü kadar gecesi de ayrı keyifli olan bu belde de sizler için Kaş rakı balık mekân önerilerimizi ve fiyatları derlemeye çalıştık. En sevdiğimiz Kaş rakı balık mekanları için buyurun efendim…:)

1. Kaş Rakı Balık Mekanları – Üzüm Kızı

Üzüm Kızı – Kaş (Google’dan alınmıştır)

Kaş’ın en eski meyhanelerinden biri olan Üzüm Kızı, eşsiz teras manzarasıyla muazzam güzellikte… Asma yapraklarının süslediği tavanlar, rengarenk ışıklı kabaklar ve yeni nesil rakı müzikleri ile Kaş rakı balık mekanlarının birinci sırasına yerleşir. Garsonların ilgili ve güler yüzlü tavrı, mezelerinin lezzeti ile Kaş’ın vazgeçilmezleri arasında. Mekandaki tek handikap ise rakı seçiminde sadece Efe rakı seçeneğini sunmaları… Kendilerine özel üzüm kızı special, deniz mahsülleri salatası, girit peyniri, paşa mezesi, saganaki ile çok lezzetli. Fırın helvasına da bayıldık.:)

Sosyal Ayak Ekibi – Kaş Rakı Balık Mekanları

Biz 7 kişiydik arkadaşlar ortalama kişi başı 100 TL gibi bir rakam ödedik. Kaş ortalamasına göre fiyatlar gayet iyi…

2. Kaş Rakı Balık Mekanları – Voyn Meyhanesi

Voyn Meyhane – Kaş

Kaş’ın gerek lezzetleri ile gerek huzuruyla ve samimiyetiyle en güzel köşesi Voyn Meyhane…. Pişman olmayacağınınız ve favoriniz haline gelecek Kaş rakı balık mekanlarından….

Atatürk Masası – Voyn Meyhane, Kaş (Google’dan alınmıştır)

Bir meyhane düşünün ki içeride Atatürk’e ayrılan bir masa, kendisinin en güzel resmi ve Atatürk’ün rakısı olarak bilinen Kulüp rakısı var. Masada yer alan Kulüp rakısının yarısı boş, kendisi de buradaymış da yarıda bırakmış izlenimi girer giremez sizi etkiliyor.

Voyn Meyhane – Kaş

Girişte ve garsonların üzerlerindeki “Bizim maviye olan sevdamız Selanik’te açılan bir çift gözle başladı” yazısı ve mavi konseptinin en çok yakıştığı Voyn Meyhane tek kelime ile muhteşem. Bir meyhane de Atatürk için ayrılan masa, fon da Sezen Aksu varsa o meyhane de içilir arkadaş…:)

Emel Hanım’ın güler yüzlü tavrı, mezelerin lezzeti, ara sıcakların tadı damağımızda kaldı. Voyn böreği ve sarımsaklı karideste tek kelime ile mükemmeldi. Mezeler ortalama 15 TL, kalamar tava ortalama 40 TL. Fiyatlar gayet makul ortalama kişi başı 85 TL ödedik.

3. Kaş Rakı Balık Mekanları- Sardelaki Greek Tavern

Sardelaki Meyhane – Kaş (Google’dan alınmıştır.)

Denize sıfır bir rakı balık keyfi aranıyorsa doğru adres SardelakiKaş rakı balık mekanları arasında ambiyansı sıcacık olan bir yer… Rengarenk ışıkların altında, denizin sesi ve fonda çalan Yunan müzikleri ile gerçekten Greek Tavern özelliğini de taşıyor…

Sardelaki Meyhane – Kaş

Mezelerden kendilerine özgü tatları seçmeye özen gösterdik, mezeler ortalama 15 TL olup, Nuraniye, Sardelaki ezme, deniz börülcesi, ara sıcak olarak kekikli ahtapota (ort. 42 TL) bayıldık. Yeni rakı 70CC’lik ortalama 195 TL olup, adam başı ortalama 70 TL ödedik. Fiyatlar Kaş ortalamasına göre gayet iyi olup, bu muhteşem iskele üzerinde rakı keyfine bayılacağınızdan eminim.:)

Sizlere önemli notumu da ileteyim ki zorluk yaşayın istemem.:)
Sezonda Kaş rakı balık mekanlarına önceden rezervasyon yapmayı da aman atlamayınız…:)

Kaş’a sevgiler, sizlerin de şerefine kalksın kadehler…:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here