İç Anadolu Bölgesi’nin Kış Temsilcisi Erciyes Kayak Merkezi

0
1055
Erciyes - Kayseri

Karın doyasıya keyfini çıkarmak, geniş pistlerde özgürce kaymak, sıcak şarabınızı muhteşem manzaraya karşı yudumlamak, teleferik yolculuğunun en güzel hali ile Erciyes Kayak merkezi en doğru adreslerden.

Ne zamandır planlarım arasında olan, kış sezonu tatilleri denince akla gelen rotalardan biri olan Erciyes Kayak Merkezi’nde çok keyifli bir hafta sonu geçirdim. Ve hemen detayları sizler için kaleme almak istedim. Buyurun efendim…:)

Erciyes Kayak Merkezi’ne Ulaşım

Erciyes Dağı ve Kayak Merkezi

Erciyes kayak merkezine varış tercihiniz, karayolu da olsa havayolu da olsa gayet kolay arkadaşlar. Ulaşım konusunda oldukça avantajlı. Biz grup olarak kiralamış olduğumuz transfer aracımız ile Adana üzerinden 5 saatte ordaydık. Kayseri’ye vardığımızda Develi yolu üzerinden Erciyes’e doğru yol aldık. Yol boyunca gördüğünüz muhteşem manzaralar, Kayseri’nin her yerinden görünen görkemli Erciyes Dağ’ı sizi kendine doğru çağırır.

Sürekli uçuşların olduğu Kayseri, havaalanıdan şehir merkezi oldukça yakın olup, şehir merkezinden Erciyes kayak merkezi yaklaşık 25 km olup yaklaşık 35 dakikadır. İsterseniz havaalanından araba kiralayabilirsiniz, isterseniz şehir merkezinden Develi minibüslerine binerek ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Erciyes Kayak Merkezi’nde Nerede Kalınır?

Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri mevcut arkadaşlar ama benim sizlere tavsiyem oraya kadar gitmişken kesinlikle Erciyes’te bir dağ otelinde kalmak güzel deneyim oluyor. Ben tercih olarak Grand Eras otel de kaldım direk kayak pistine girişi olan fiyat açısından uygun olan otellerden biri. Şömine keyfini doyasıya çıkardığım komşu otel Ace Erciyes otelde gayet keyifli ve fiyat açışından uygun tavsiye ederim. Bir tık daha lüksünü arıyorsanız Mirada Del Monte Hotel Erciyes ve Mirada Del Lago otelde yine dağda bulunan keyifli oteller. Bölgenin En lüks oteli ise Magna Hotels olup seçenekler arasında değerlendirilebilir.

Erciyes Kayak Merkezi’nde Neler Yapılır ve  Fiyatlar

Erciyes Kayak Merkezi

En keyifli kısmın başladığı yere geldik.:) Bembeyaz bir cennet olan Erciyes Dağı’nın muhteşem görüntüsü ayak bastığınız an sizi etkileyecek.

Arkadaşlar Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak kıyafetlerinden, eldivene, tüm malzemeleri kiralamak mümkün. Fiyatlar da gayet makul derecede. Sizler için fiyatlar; kayak takımı 40 TL, kayak kıyafeti 35-40, kask 15 TL, gözlük 10 TL, eldiven 10 TL, kızak günlük 40 TL, kızak saatlik 20 TL. (Fiyatlar günceldir)

Erciyes Kayak Merkez’inde kayak çıkış ücreti olan Skipass günlük sınırsız 50 TL’dir.

Ben kızak kiralayanlardandım ve teleferik ile en tepeye çıkıp aşağıya doğru kızak ile kaymak anlatılmaz yaşanır bir eğlenceydi kesinle tavsiye ediyorum. Kayak yapmak isteyenlerden teleferik ile tepeye çıkıp aşağıya doğru süzülüyorlar, kayak yapanları izlemek inanılmaz keyifli bu arada.:)

Teleferiği mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum, Erciyes Kayak Merkezi’nin muhteşem manzarasını tepeden şahit olun.:) Gidiş dönüş yaya tam gidiş 7 TL olup kesinlikle denemenizi öneririm.

Erciyes kayak merkezi tam bir panayır havasında olup, müzikle beraber muhteşem manzara keyfi, sucuk ekmek satanlar, sıcak çaylar, salepler ile tam anlamıyla eğlenceli ve keyifli bir hafta sonu kaçamağı için uygun:)

Burnunuza gelen sucuk kokusu kar ile birleşince hayır demek imkânsız oluyor. Sucuk ekmek +içecek ortalama 15 TL. Fiyat ve tat gerçekten çok makul ve güzel.

Sıcak Şarap – Erciyes (Googleden alınmıştır)

Günün en keyifli saati ise gün batımına karşı sıcak şarabınızı alıp karın üstünde keyif yapmak… Tatilin beni mest eden en tatlı keyifde bu oldu.:) Sıcak şarap fiyatı ortalama 15 TL.

Erciyes akşamında ise sıcak şarabınız ile şömine başında kara karşı günün yorgunluğunu çıkarabilir veya yanan ateşler eşliğinde partilere katılabilirsiniz. Ben şömine keyfini tercih edenlerden oldum.:)

Sizler de benim gibi hem karın hem sıcak şarabın keyfini doyasıya tatmak istiyorsunuz; adres Erciyes Kayak Merkezi… En keyifli tatiller sizinle olsun.:)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here