Galata da Bir Şarap Keyfine Ne Dersiniz?

0
2760
sosyal-ayak-sensus-sarap-evi-galata-istanbul-drink

Sensus Şarap Evi

Hafta sonunun habercisi ve en sevilen günlerden olan Cuma günü akşamı için dostlarımla beraber bir şarap gecesi organize etmeye karar vermiştik. Konu şarap gecesi ve organizasyon işi olunca seve seve üstlendim. Araştırmalarımı yaparken de güzel atmosferi olan Galata’da şahsına münhasır bir yer olan Sensus Şarap Evi ilgimi çekmişti.
Bu güzel mekanın öncelikle nerede olduğu ile ilgili sizleri bilgilendirmek isterim.

Ulaşım açısından hem metro hem de taksi ile rahatça gelebileceğiniz yerde olup; metro kullanarak gelenler için Şişhane durağında inmeniz halinde Kasımpaşa çıkışından Vergi Dairesi yönünü takip etmeniz gerekmektedir. Vergi Dairesi çıkışından çıktığınız gibi sizi İstanbul’un en sembolik ve görkemli kulesi olan Galata Kulesi size uzaktan göz kırpar. Yürümeyi en sevdiğim sokaklardan biri olan, herkesin arkasına Galata Kulesini almaya çalışarak resim çekildiği, etrafta küçük bakkalların, küçücük tatlı kaffelerin ve ara ara asma yaprakları ile renklenen Büyük Hendek Sokak’ı takip ettiğiniz zaman Galata Kulesi’ne varırsınız. Sensus Şarap Evi Galata Kulesinin hemen yanında ki Anemon otelin aşağısında yer almaktadır.

Genelde mekanlara giderken hep önyargılarımız oluşur. Örneğin şarap evi Karaköy’ de ise “acaba pahalı mıdır?”, “şişe fiyatları ne kadardır?” gibi gitmeden önce düşünmeye başlarız. Sonuçta İstanbul’ un turistlik yerlerden birisine gidiyor olacağız. Fakat sizin de benim gibi içeriye girdiğinizde hoşunuza gidecek en güzel yazı şu olacaktır sanırım; “Pahalı şarap, iyi şarap anlamına gelmez” tabelası. Bende ilk girdiğimde gördüğüm bu yazı, insanların sosyalleşmek için gidebileceği şarap evi olabileceği kanısına vardım. İçerisi gayet nezih bir ortam. Siz eğer isterseniz size şarap tadımları sunabileceğiniz özel bir menü getiriyorlar ve yanında gelen arkadaş size bu şarapları anlatarak tadımlarda bulunuyorsunuz.

Eğer gündüzleri Sensus Şarap Evi’ ne giderseniz göreceksiniz ki; içeride yurtdışından gelen turistler de sizinle bu keyfi yaşamak için bulunuyor. Yanlarında da rehberler ile birlikte İstanbul turu yaparken uğradıkları lokasyonlardan biri. Özellikle akşamları gitmek istiyorsanız size tavsiyem rezervasyon yaptırmanız olacaktır. En önemlisi de saat 10:00 da kapanacağını biliyor olmanız gerekmektedir. Ne yazık ki saat 10:00’da kapanıyor.

sensus sarap evi galata istanbul sosyal ayak eglence

Müzik ve Dekorun Buluşması ile Sensus:

Sensus Şarap Evi sizi içeri girer girmez karşılayan o güzel şarap kokusu ,büyüleyici bir dekora sahip olan mahzeni, eskitilmiş duvarları, baş köşede sizi ağırlamaya hazır piyanosu ,Türkiye’nin ve dünyanın farklı yörelerinden gelen peynir çeşitleri ve en önemlisi kendisine has şarap çeşitleri ile hem ekonomik hem de bir o kadar keyifli ortam sunmaktadır. Şaraplarınızı yudumlarken çalan yan flüt ve pamuk gibi sesiyle sizi İstanbul’dan alıp başka bir ülkedeymiş gibi hissettiren canlı müzikle daha da sohbetler koyulaşır. Unutmayın 20 kişilik guruplara kadar keyifli sohbetler edebileceğiniz özel oturma alanları bulabiliyorsunuz.

Fiyat aralığı normal bütçeler için ideal olan Sensus Şarap Evin de biz 2 şişe Yanık Ülke Blush içip ortaya 2 peynir tabağı ve 2 pizza sipariş etmemize rağmen hesap 6 kişiye kişi başı 60 TL geldi. Şarap ve peynir seven biri olarak sizlerde benim gibiyseniz ve bütçeniz sarsılmadan bir şarap evi atmosferi yaşamak istiyorsanız adreslerinize, kesinlikle Istanbul’da Galata’nın bu tarih kokan Sensus Şarap Evini eklemenizi tavsiye ederim.
Gitmeden önce mutlaka rezervasyon yapmayı unutmayın aksi takdirde yer bulmanız çok zor olur. Rezervasyon konusunda galata@sensuswine.com adresi ile iletişime geçmeniz halinde sizlere yardımcı olacaklardır.

Deneyimleymiş biri olarak bu güzel şarap evine dair izlenimlerimi sizlerle de paylaşmak istedim. Siz sevgili şarap severler veya farklı bir mekanda keyifli zaman geçirmek isteyen güzel arkadaşlarım için umarım keyif alacağınız bir yazı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here